Hakkımızda

  Hosgeldin!

  Şu anda yaratıcılıgını günlük hayatına tasıyabilecegin bir yerdesin! Benim ismim Gamze ve GET       Estilo’nun kurucusu ve yaratıcısıyım. Sana bu güzel  markayı nasıl hayal ettiğim ve hayata                 geçirdigimin hikayesini anlatmak istiyorum.

  AJANDALARDAN ÖNCESİ

  Hayat hatırlanması gereken seylerle dolu. Ne kadar çok is yaparsan unutulmaması gerekenlerin       listesi de bir o kadar büyüyor. Ben her zaman aynı  anda birçok seyle ilgilenen biri olmusumdur.       Kolay sıkıldıgımdan hayatımın zenginligi benim için önemli. Basarılı bir ögrenci, sonrasında tam       zamanlı bir bilim kadını, profesyonel bir dansçı ve dans egitmeni, seyahat düskünü bir gezgin,           dünyalar tatlısı köpegim ChaCha’nın annesi, girisimci, ailemin tek kızı, dost, sevgili hatta şimdi de     es  ama bütün bunların yanında da sadece bir insanım. Genelde bunların hemen hemen hepsiyle,     bazense en az 4-5 tanesi ile aynı anda ugrasıyordum. Eminim neden bahsettigimi anlıyorsunuz.       Hatırlamam gereken onlarca harika şey vardı ama kafamın içinde bunlar için yeterli yer                     yoktu. Bunun için bir çözüm bulmak zorundaydım.

Önce telefonumdaki takvim uygulamasını denedim. En başlarda işe yarıyor gibiydi ama işler arttıkça bu işleri kategorilere ayırmam gerekti ve o anda anladım ki elektronik çözümler benim sorunuma yardımcı olmayacaktı. Ayrıca hatırlama açısından da bir yere kalemle yazdığım kadar etkili olmuyordu tuşlara basmak. Hele de telefonum bozulunca ve tüm bilgilerim gidince anladım ki benim çözümüm bu değildi.

Anladım ki ‘gerçek’ bir ajanda kullanmak zorundaydım. Dediğim gibi, tuşlara basmak beynimde o hatırlama aktivitesini sağlamazken yazdığım şeyleri kendiliğimden hatırlıyordum. Bence herşeyi yazmaya başladım. Klasik ve demode bir ajandam vardı ve hayatım tam anlamıyla değişmişti. O günden beri ajanda kullanmayı asla bırakmadım ve bugün olduğum organize ve planlı insanı bu alışkanlığıma borçluyum.

Her ne kadar çözümümü bulmuş olsam da kullandığım hiçbir ajanda mükemmel değildi. Birçoğu klasik haftalık planlama sayfalarından oluşuyordu ve benim birbirinden çok farklı olan işlerime ve daha büyük ölçekteki hayat planlamama tam olarak karşılık vermiyordu. Daha yaratıcı, daha kişiselleştirilebilir ve daha güzel bir ajanda istiyordum. En kötüsü de ajandalar Ocak ayının birinci gününde başlayıp 31 Aralık’ta bitiyordu. Dolayısıyla yılın ortalarına doğru aldığım bir ajandanın ilk yarısını kullanamıyor, hem boşu boşuna çantamda ağırlık taşıyor hem de kağıt israfına katkıda bulunuyordum. Tatilde olduğum haftalar da benzer bir şekilde boş kalıyor, daha fazla yazı yazmak ya da beynimdeki fikirleri kağıda dökmek istediğim zamanlarda da çizgisiz, boş sayfaların eksikliğini hissediyordum. Bu bahsettiğim ajandaların ne kadar çirkin ve estetik dışı olduğunu söylememe gerek yok herhalde?

BİR YILDIZ DOĞUYOR :)

Bütün bu bahsettiğim sıkıntılardan sonra farkettim ki istediğim gibi bir ajandaya sahip olmanın tek yolu onu kendim yapmaktı! Bütün beklentilerimi karşılayacak o AJANDA’yı kendim tasarlayacaktım.

Bu fikir aklıma geldikten sonra çok hızlı bir şekilde büyüdü. Benim ajandam tarihsiz olacaktı. Böylece herkes istediği tarihte ajandasına başlayabilecek ve bu ajandayı istediği süre boyunca kullanacaktı. Ayrıca ajandam çok şık ve güzel görünecekti. Simli, parlak şeyleri sevdiğim kadar kibar ve şık tasarımları da seviyorum ben. Bu yüzden ajandalarım bu iki tarzın birleşimini yansıtacaktı. Ajandamın üzerinde ismim yazacaktı, dışı da içi gibi tamamen bana özel olacaktı. Her gün çantamda taşıdığım ve günde en az 2 kez baktığım, telefonum gibi bir parçam haline gelen ajandama her baktığımda mutlu olacaktım. Evde olsun, işte olsun ya da arkadaşlarımla kahve içerken ajandamı çantamdan çıkartacak ve onunla gurur duyacaktım.

Ajanda tasarımımı tamamladıktan sonra kişiselleştirme opsiyonlarını daha da artıracağımı farkettim. Yıllık, aylık ve haftalık sayfalardan çok daha fazlasına ihtiyacım vardı. Öğrenci kimliğimi düşünerek sınav notlarımı ve ödevlerimi yazabileceğim bir Okul Seti, köpeğimin aşılama tarihlerini yazabileceğim bir Evcil Hayvan Seti, finansal durumumu tek bakışta görebileceğim bir Finans Seti’ne ve çok daha fazlasına dair düşünceler kafamda dönmeye başladı. Benim gibi güzellik ve cilt bakımına ilgili olanlar için bir Güzellik Seti mesela, ajanda dünyasında var olmayan ama benim çok sevebileceğim bir set olurdu. Bu nedenle birbirinden farklı 12 tane seti kendi kişisel bilgisayarımda tasarlamaya başladım! Şu anda hali hazırda ajandanıza ekleyebileceğiniz setler hazır ve dahası da yolda :)

GET ESTİLO’NUN KURULUŞU

Hangi ürünlerin markamda olması gerektiğine karar verdikten sonra çok küçük sayıda bir ürünü okul bursumdan artırdığım para ile yaptırdım. Ailemin, arkadaşlarımın ve ilk müşterilerimizin tepkisi olağanüstüydü! Reklam faaliyetlerine yatıracak bir param olmamasına rağmen insanlar GET Estilo’yu duymuşlardı ve stoklarım çok kısa bir sürede tükenmişti. Dünyanın en mutlu insanı bendim! İnsanların benim hayalini kurduğum bir ürün hakkındaki güzel yorumları, ajandamın kalitesini ve dizaynını beğenmeleri ve hatta bazılarının deyişiyle ‘hayallerindeki ajanda’yı yapmış olmamın getirdiği mutluluk paha biçilemez! Bu mutluluk beni daha da fazla çalışmaya ve yaratmaya itti. Başka başka ürün fikirleri kafamda canlanmaya başladı. Kalemler, ayraçlar, stickerlar.. Kırtasiye sevenler ve cici ürünlerle ajanda planlamadan keyif ve huzur bulanlar için ürünler üretmeye başladım. Yaratıcılığınızı doyasıya yaşamanız için kendiliğinden renkli olan stickerlarımızın yanı sıra içini o haftanın planlama rengine göre doldurabileceğiniz siyah-beyaz sticker tasarladım. Ajandanıza birçok şekilde takabileceğiniz, bir sayfa ayracı gibi de kullanabileceğiniz charmlar yaptırdım. Bu charmlar parlak gümüş, altın ve rose gold renklerinde ve birbirinden tatlı şekillerde olmalıydı. Ama bu charmlar sadece ajandalarda kullanılmamalıydı. Mesela ben Chain Charm’ı bileklik olarak, diğer charmları bu bilekliğe süs olarak hatta bazılarını çantalarımı ve ayakkabılarımı süslemek için kullanıyorum!

GELECEĞE BİR BAKIŞ

Modadan ve birbiriyle uyumlu parçalardan büyük keyif alıyorum. Bu nedenle kırtasiye ve ajanda üzerine hayalini kurduğum ürünleri bitirdikten sonra bu tasarımlarla aynı dizayna sahip, başka ürünleri de düşünmeye başladım. Ajandam gibi günlük ihtiyacım haline gelen diğer eşyalarım da aynı renkte olsa harika olmaz mıydı? Şu anda bu yeni ürünler üzerine çalışıyorum ve size bazı fikirlerimden bahsetmek istiyorum. Pahalı ve kıymetli makyaj fırçalarımı saklamamı sağlayan Makyaj Fırçası Çantalarım ile başlayan bu ajanda dışı ürünlere çok yakında düzenleyici cüzdanlar, seyahat kahve/çay kupaları, her makyaj malzemesi için ayrı gözü olan makyaj çantaları ve defterler eklenecek. Defterleri özellikle boş sayfalardan yapacağım çünkü dileyen okul dersleri için, dileyen bullet journal olarak, dileyen resim çizmek veya günlük olarak kullansın istiyorum. Ve tabii ki bütün bu ürünler halihazırda GET Estilo’da olan ya da çok yakında ajanda ailemize katılacak olan tasarımlarla aynı renk ve kumaşlardan olacak!

İşte GET Estilo’nun ve benim hikayemiz, en azından bu güne kadarki kısmı, bu şekilde. Bunun daha başlangıç olduğunu biliyorum. Markamın ve ürünlerimin sizlere ilham vermeye devam etmesi en büyük isteğim. Hepinizi daha organize, hayattaki amaçlarınıza ve isteklerinize doğru emin ve planlanmış adımlarla ilerlerken görmek ve sizlere kendinizin en iyi versiyonunuza ulaşmanız için destek olmak beni motive eden en önemli etken. Tabii ki bunların hepsini yaparken birbirinden güzel, bakmaya doyamadığımız ve stil sahibi GET Estilo ürünlerine sahip olmanın getirdiği mutluluğu da unutmayayım :) Siz de bu mutluluğu yaşayanlardansanız bunu etrafınızdakilerle paylaşmayı unutmayın. Çünkü güzellikler paylaştıkça büyür!

Yeni ürünlerden haberdar olmak için e-mail listemize kayıt olmayı unutmayın, pişman olmayacağınıza söz veriyorum! Siz olmasaydınız GET Estilo olamazdı. Bana bu güzel markayı yaratma ilhamını verdiğiniz için, desteğiniz ve sevginiz için hepinize tek tek teşekkür ediyorum.

Sevgiyle,

Gamze

Bu ürün şu anda stok dışıdır. Ürün stoğa tekrar girince bilgilendirme almak için e-posta adresinizi aşağıya yazabilirsiniz.

İsim
e-posta